Samochody ciężarowe pokonują trasy nie tylko za dnia, ale bardzo często również po zmroku. Nierzadko bywa, że kierowca musi prowadzić kilkudziesięciotonowego tira w gęstej mgle, podczas ulewnego deszczu lub zadymki śnieżnej. Trudne warunki pogodowe znacznie ograniczają widoczność na drodze zwiększając tym samym ryzyko groźnych wypadków. Dlatego też warto sięgnąć po akcesoria TIR, które mogą nieco poprawić bezpieczeństwo.

Dobra widoczność w każdych warunkach

Duże i ciężkie tiry mogą rozpędzać się do znacznych prędkości, jednak w sytuacji zagrożenia trudno będzie tak dużą masę bezpiecznie zatrzymać. Pokonywanie trasy w złych warunkach pogodowych wymaga ostrożności i maksymalnego skupienia na drodze – we mgle lub deszczu często kierowca zauważa pojawiającą się przed nim przeszkodę dopiero gdy znajduje się ona zaledwie kilka metrów przed nim. Dostosowanie prędkości do panujących warunków jest więc koniecznością. Warto też zdecydować się na dodatkowe reflektory do ciężarówek, które w znacznym stopniu poprawiają widoczność. Dzięki nim tir będzie widoczny dla innych kierowców już z daleka. Oczywiście jest to duże udogodnienie dla osoby prowadzącej ciężarówkę. Sprawdza się ono zwłaszcza nocą, bo umożliwia wcześniejsze zobaczenie ewentualnych przeszkód pojawiających się na drodze, przez co kierowca ma więcej czasu na reakcję i bezpieczne ich wyminięcie, albo zatrzymanie się.

Modyfikacja wyglądu

Wielu kierowców dużą wagę przywiązuje do wyglądu swojej ciężarówki i nie ma w tym nic dziwnego – w końcu w tirze spędzają każdego dnia wiele godzin, przez co w trasie jest on nie tylko narzędziem pracy, ale też swego rodzaju drugim domem. Niemal każdy sklep z częściami do ciężarówek ma w swoim asortymencie akcesoria TIR, które pozwalają dostosować wygląd pojazdu do osobistych preferencji. Montowane na specjalnej rurze reflektory to nie tylko element wyposażenia poprawiający widoczność, a tym samym zapewniający większe bezpieczeństwo na drodze, ale też sposób na zmianę wyglądu pojazdu.

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)